Podsumowanie Roku 2008

Utworzono: 2009-01-02
Odsłony: 1640

W piękniej scenerii Hotelu Sawoy, 30 grudnia br. Okręgowy Związek Judo w Łodzi podsumował sportowy rok 2008. Na uroczystości, zorganizowanej przez Zarząd Związku, stawili się medaliści Mistrzostw Polski z trenerami i Prezesami swoich klubów. Wśród zaproszonych gości byli, Prezes łódzkiej Federacji Sportu, Pan Janusz Kotliński oraz Dyrektor Federacji, Pan Zbigniew Świercz.

Mijający rok, to rok sukcesów łódzkiego judo. Reprezentanci naszego województwa zdobyli 19 medali w Mistrzostwach Polski oraz 13 piątych miejsc (tuż za podium). W Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży za 2008r. Okręgowy Związek Judo zgromadził 365 punktów co dało V miejsce w klasyfikacji Okręgowych Związków Sportowych województwa łódzkiego na 40 zarejestrowanych Związków. Również bardzo dobrze w klasyfikacji dyscyplin sportowych w gminie łódź w mijającym roku wypada judo, które plasuje się na III miejscu pod względem ilości zdobytych punktów w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży za 2008r. - 299 pkt.

Natomiast w klasyfikacji klubowej judo w województwie łódzkim kolejność w/g Systemu Sportu Dzieci i Młodzieży w 2008r. przedstawia się następująco:

- ŁPKS "Gwardia" - 136 punktów
- AZS Łódź - 118 punktów
- MMKS "Wojownik" Skierniewice - 33 punkty
- MKS "Jedynka" Łódź - 28 punktów
- UKS "Bushi" Łódź - 13 punktów
- MKS "Zryw" Łowicz - 12 punktów
- MKS "Ippon" MDK Kutno - 10 punktów
- UKS "Judo-Rawa" Rawa Mazowiecka - 7 punktów
- MKS "Vis" Skierniewice - 4 punkty
- Łódzki Klub Judo - 2 punkty
- MKS "Rysy" Łódź - 2 punkty


Łódzkie kluby judo, w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży w 2008r., w klasyfikacji klubowej w Polsce, uplasowały się na wysokich miejscach w tym rankingu;

JUDO KOBIET - (107 sklasyfikowanych klubów)

- AZS Łódź - 47 punktów - 15 pozycja w kraju
- ŁPKS "Gwardia" - 40 punktów - 19 pozycja w kraju
- MKS "Jedynka" Łódź - 19 punktów - 31 pozycja w kraju


JUDO MĘŻCZYZN - (126 sklasyfikowanych klubów)

- ŁPKS "Gwardia" - 96 punktów - 6 pozycja w kraju
- AZS Łódź - 71 punktów - 9 pozycja w kraju
- MMKS"Wojownik" Skierniewice - 25 punktów - 28 pozycja w kraju


Wśród nagrodzonych znaleźli się:
Zawodniczki i zawodnicy:

- Piotr Deka (ŁPKS "Gwardia"), siódmy zawodnik Młodzieżowych Mistrzostw Europy, srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski, piaty zawodnik Mistrzostw Polski Seniorów, srebrny medalista Swedish Open seniorów w Boras Szwecja;
- Bartłomiej Anderwald (ŁPKS "Gwardia"), brązowy medalista Mistrzostwa Polski Seniorów, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski;
- Borys Birkowski (ŁPKS "Gwardia"), piaty zawodnik Mistrzostw Polski Seniorów, siódmy zawodnik Mistrzostw Polski Juniorów U-20, piaty zawodnik Pucharu Europy Juniorów, Cetniewo - Polska U-20:
- Maria Anderwald (ŁPKS "Gwardia"), brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek U-20, siódma zawodniczka Pucharu Europy Juniorek, Cetniewo - Polska U-20;
- Marta Rózga (ŁPKS "Gwardia"), brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek U-20;
- Agata Szewczyk (ŁPKS "Gwardia"), brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek U-20 - Aleksander Beta (ŁPKS "Gwardia"), brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów U-20, brązowy medalista Pucharu Europy Juniorów, Kowno - Litwa U-20;
- Damian Popiel (ŁPKS "Gwardia"), złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów U-16 (Ogólnopolska Olimpiada młodzieży), siódmy zawodnik Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich, Szczyrk - Polska, U-16;
- Jakub Poniecki (ŁPKS "Gwardia"), brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów U-16 (Ogólnopolska Olimpiada młodzieży);
- Bartłomiej Kopera, Mateusz Woch (ŁPKS "Gwardia"), piąci zawodnicy Mistrzostw Polski Juniorów U-16 (Ogólnopolska Olimpiada młodzieży);
- Szymon Kleszcz, Mateusz Woch, Michał Piotrkowski, Damian Popiel, Jakub Poniecki, Janek Brot, Damian Pipczyński, Daniel Bielecki, Maciej Dziki (ŁPKS "Gwardia"), brązowi medaliści drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów U-16;
- Małgorzata Ślebocka, Michał Paradowski (AZS Łódź), srebrni medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski;
- Jan Skorupski, Mateusz Stypułkowski (AZS Łódź), brązowi medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski;
- Damian Majda (AZS Łódź), piaty zawodnik Młodzieżowych Mistrzostw Polski;
- Maciej Kleszcz, Jacek Cal, Piotr Kurkiewicz, Michał Paradowski, Wojciech Baranowski, Jan Skorupski, Mateusz Stypułkowski, Damian Majda (AZS Łódź), złoci medaliści Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski;
- Katarzyna Wilczyńska (AZS Łódź), srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek U-20, brązowa medalista Pucharu Europy Juniorek, Praga - Czechy U-20;
- Krzysztof Ciszewski (MMKS "Wojownik" Skierniewice), brązowy medalista w Mistrzostwach Polski w Kata;
- Paweł Mróz (MMKS "Wojownik" Skierniewice), piaty zawodnik Młodzieżowych Mistrzostw Polski;
- Katarzyna Gajda (MMKS "Wojownik" Skierniewice), piąta zawodniczka Mistrzostw Polski Juniorek U-20;
- Paweł Bromirski (MMKS "Wojownik" Skierniewice), piaty zawodnik Mistrzostw Polski Juniorów U-16 (Ogólnopolska Olimpiada młodzieży);
- Antonina Herman (MKS "Jedynka" Łódź), piata zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Polski;
- Robert Pikala (MKS "Jedynka" Łódź), brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów U-20;
- Wioletta Ziółkowska (MKS "Jedynka" Łódź), piata zawodniczka Mistrzostw Polski Juniorek U-20;
- Piotr Olczak (UKS "Bushi" Łódź), brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów U-16 (Ogólnopolska Olimpiada młodzieży);
- Seweryn Wiktorek (MKS "Ippon" MDK Kutno), piaty zawodnik Mistrzostw Polski Juniorów U-16 (Ogólnopolska Olimpiada młodzieży);
- Joanna Stankiewicz (UKS "Judo-Rawa" Rawa Mazowiecka), piata zawodniczka Mistrzostw Polski Juniorek U-16 (Ogólnopolska Olimpiada młodzieży);
- Daniel Bielecki (MKS "VIS" Skierniewice), piaty zawodnik Mistrzostw Polski Juniorów U-16 (Ogólnopolska Olimpiada młodzieży);

Trenerzy medalistów:

- Zbigniew Pacholczyk ŁPKS "Gwardia"
- Leszek Piąstka AZS Łódź
- Jerzy Gołębiewski MMKS "Wojownik" Skierniewice
- Dariusz Pikala MKS "Jedynka" Łódź
- Ryszard Kołodziejczyk MKS "Jedynka" Łódź
- Hovhannes Yazichyan UKS "BUSHI" Łódź
- Maciej Kisieliński MKS"Ippon" MKD Kutno
- Jacek Wasiak MKS"Ippon" MKD Kutno
- Andrzej Babis UKS "Judo-Rawa" Rawa Mazowiecka
- Zbigniew Ciesielski MKS "VIS" Skierniewice


Sędziowie:

- Ewa Gnyp za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji Sędziów Związkowych Szkolenia Centralnego w 2008r;
- Dariusz Filipczak za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji Sędziów Związkowych Szkolenia Centralnego w 2008r;

Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście udali się na kolację przygotowaną przez Restaurację Savoy i Klub Pickwicka, Państwa Zielińskich.

Stary Rok mija lecz marzenia zostają
Niech one się wam wszystkie spełniają
I z Nowym Rokiem niech los wam sprzyja.

Wszystkiego najlepszego w nowym, 2009 roku
Życzy
Zbigniew Pacholczyk oraz Zarząd OZJudo w Łodzi.